نصب پکیج

نصب پکیج

نصب پکیج، یک فرایند بسیار ساده و در عین حال پیچیده است که باید توسط متخصص آن این کار انجام شود و باید استانداردهای لازم در هنگام نصب رعایت شود. حتی اگر قصد دارید پکیج را خودتان نصب کنید، مطمئن شوید که حداقل با متخصصان فنی این حوزه تماس بگیرید تا آنچه نیاز دارید، از آنها بپرسید.

متغیرهای زیادی در نصب پکیج وجود دارد که در ادامه برخی از آنها بیان شده است. مجموعه الوپکیج شما را به مطالعه این مطلب دعوت می کند. 

الزامات نصب پکیج

این کار به راحتی مهم ترین بخش تصمیم گیری در مورد محل نصب پکیج است. نه تنها برای رعایت استانداردها، بلکه برای به حداکثر رساندن کارایی خود و کاهش هزینه های استفاده خود به حداقل ممکن و صرفه جویی احتمالی برای نصب پکیج چه نکاتی را باید در نظر داشت:

انواع پکیج ها به دو صورت هواکش مستقیم و هواکش برقی هواگیری می شوند. هواکش مستقیم باید هوا را از بیرون بکشد، بنابراین شما یا به دو لوله هواکش یا یک لوله متحدالمرکز  در داخل هواکش ورودی نیاز خواهید داشت.

یک هواکش برقی هوای داخل خانه را برای احتراق می کشد و فقط به یک هواکش خروجی نیاز دارد. این کار می تواند هزینه های نصب پکیج شما را کاهش دهد و جایی که می توانید دستگاه خود را نصب کنید، باید بهترین مکان برای خروج گازهای سمی باشد.

همچین در انواع پکیج‌ از فن‌ها برای تهویه دستگاه به صورت افقی استفاده می شود. هواکش می تواند فلزی یا پی‌وی‌سی باشد، اما نوع پکیج تعیین می کند که شما می توانید از آن استفاده کنید. 

یک هواکش فلزی یا فولادی ضد زنگ بسیار داغ می شود و هزینه بیشتری برای آب بندی به دیوار خواهد داشت؛ زیرا نمی توان از سیلیکون برای آب بندی شکاف استفاده کرد. هواکش با جنس پی‌وی‌سی گرم نمی شود و به همین دلیل هزینه کمتری برای هواگیری دارد.

لازم به ذکر است در هنگام نصب پکیج‌ در فضای باز نیازی به هواکش نخواهد بود، بنابراین مکان‌یابی آنها راحت‌تر است؛ زیرا فقط باید در نظر بگیرید که چقدر آن را به پنجره نزدیک می‌کنید. مشکلاتی در مورد انواع پکیج در فضای باز وجود دارد، بنابراین هنوز راه حل ایده آلی نیست.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله تعمیر پکیج در حکیمیه پیشنهاد می شود.

نصب انواع پکیج با الو پکیج

محدودیت‌های مربوط به پکیج‌ با سوخت گاز

هیچ وسیله گازسوز نباید در اتاقی که برای خواب، حمام، کمد لباس یا کمد یا فضای محدود دیگری باز می‌شود یا از اتاق خواب یا حمام استفاده می‌شود، قرار گیرد.

الزامات لوله گاز

تمام سیستم های لوله کشی گاز جدید و تغییر یافته باید همان طور طبق استاندارهای شهری و تحت نظارت کارشناسان شرکت گاز آزمایش و تایید شود.

مشخصات تهویه پکیج

در هنگام نصب پکیج ، هواکش آن باید با اندازه مناسب و استاندارد قرار گیرد. این کار نیز باید توسط متخصصان این حوزه تعیین شود. همچنین در انتخاب هواکش باید دقت کنید و بدانید که یک هواکش گالوانیزه به سرعت زنگ زده و از بین می رود. این موارد نه تنها برای شما دردسر مالی ایجاد می کند، بلکه بسیار خطرناک است. لوله تهویه پکیج باید از لوله های فولادی ضد زنگ یا PVC باشد. بنابراین باید یک پکیج که لوله هواگیری مخصوص به خود دارد، خریداری شود و هواکش خود را مطابق با الزامات سازنده خریداری کنید.

تهویه پکیج

اگر دستگاه به بیرون تهویه شود، باید از در یا پنجره فاصله داشته باشد. اگر پنجره باز نشود، فاصله پکیج از پنجره نیاز به فاصله بیشتری خواهد داشت. انواع پکیج نباید در نزدیکی هواکش ورودی نصب شوند.

اگر می‌خواهید هواکش را در جایی قرار دهید که بچه‌ها می‌توانند بسکتبال بازی کنند یا حتی پیاده‌روی که مردم در آن راه می‌روند، باید در فاصله بیش از ۷ متر از زمین قرار گیرد. پکیج شما نمی تواند هواکش را با هیچ پکیج دیگری به اشتراک بگذارد. باید لوله های هواکش مخصوص به خود را داشته باشد.

آیا پکیج های به هواکش نیاز دارند؟

نوع پکیج تعیین می کند که آیا به هواکش نیاز دارید یا خیر. پکیج های که با گاز کار می کنند به هواکش نیاز دارند، مگر اینکه در فضای باز نصب شوند. این مورد بزرگ ترین عامل در هنگام انتخاب مکان برای نصب است. یک پکیج برقی نیازی به هواکش ندارد، بنابراین اگر واقعاً محدودیت دارید، بهترین انتخاب شما برای پکیج است. درواقع در شرایط خاص، ممکن است تنها انتخاب شما باشد.

الزامات نصب پکیج در فضای باز

اگر در منطقه‌ای از ایران زندگی می‌کنید که در اکثر فصول سال هوا گرم است، یا حداقل بیش از چند روز به زیر 22 درجه نمی‌رسد، بهتر است از یک پکیج در فضای باز استفاده کنید. در نهایت شما گزینه های بیشتری در مورد محل نصب آن خواهید داشت؛ زیرا هیچ تهویه ای ندارد.

برای انجام این کار شما باید استاندارهای لازم را با کمک متخصصان این زمینه انجام دهید تا ببینید پیکج چقدر از پنجره یا در فاصله دارد. به خاطر داشته باشید که حداقل فاصله وجود خواهد داشت. گازهای خروجی سمی هستند. بنابراین باید مطمئن شوید که دستگاه پکیج حداقل در فاصله استاندارد از سایر خانه ها قرار دارد.

محفظه پکیج در فضای باز

ممکن است زمانی که به فکر پوشاندن پکیج خود هستید به زیبایی شناسی فکر کنید، اما باید به خاطر داشته باشید، باید به صورتی باشد که گازهای سمی از آن خارج شود. برای اطمینان بیشتر به دفترچه راهنمای سازنده پکیج مراجعه کنید؛ زیرا در صورت درست نبودن ابعاد محفظه احتمال دارد برای کارایی آن مشکل ایجاد کنید. همچنین برای زیباتر به نظر رسیدن جلوگیری از اتلاف بیش از حد حرارت می توانید لوله ها را با فوم عایق بپوشانید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله تعمیر پکیج در شرق تهران پیشنهاد می شود. 

نصب پکیج الو پکیج

موارد مهم در نصب پکیج

هنگامی که بدانید استانداردهای شما چیست و آماده انتخاب محل قرارگیری پکیج خود هستید، باید چند مورد دیگر را رعایت کنید.

انتخاب مکان مناسب نصب پکیج: اگر بتوانید پکیج خود را در جایی که سیستم آبگرمن قدیمی قرار داشت، نصب کنید، دیگر نیازی به نگرانی در مورد دور بودن خطوط گاز یا آب نخواهید داشت. با این حال، باید تهویه هوا را در نظر بگیرید.

هواگیری استاندارد: بیشترین هزینه برای هواگیری است. اگر مجبور به کندن دیوار هستید، مقداری زمان و هزینه خواهد داشت. اگر خودتان این کار را انجام می‌دهید و می‌خواهید از سوراخ کردن دیوار اجتناب کنید یا نمی‌توانید این کار را انجام دهید، ممکن است با نیاز به اجرای یک لوله  بلند تا جایی که می‌توانید آن را بیرون بیاورید. در هر صورت پیشنهاد می شود این کار را به متخصصان این حوزه مانند الو پکیج بسپارید.

محفظه پکیج: نکته زیبای پکیج‌های این است که می‌توان آنها را در محفظه‌هایی قرار داد تا دور از راه نگه داشته شوند و در فضا صرفه‌جویی شود. شاید ایده خوبی به نظر برسد که پکیج خود را زیر پله ها یا در کمد وسایل برقی قرار دهید. اما قبل از اینکه در چنین نقطه‌ای مستقر شوید، باید مطمئن شوید که اگر هوا را از فضای باز خارج نمی‌کند، فضای کافی برای ورود هوا وجود دارد. اگر یک دریچه برق است که هوا را از داخل می گیرد تا شعله را احتراق کند، ممکن است در محل نصب پکیج محدودیت داشته باشید.

ساده ترین پکیج برای نصب کدام است؟

پکیج های برقی به راحتی نصب می شوند؛ زیرا نیازی به تهویه یا خطوط گاز ندارند. همچنین می توانید آنها را تقریباً در هر مکانی نصب کنید، بدون اینکه نگران سوراخ کردن دیوارهای خانه خود باشید تا تهویه هوا انجام شود.

آیا برای نصب پکیج به متخصص نیاز دارید؟

با توجه به اینکه نصب نامناسب توسط افراد غیرمتخصص و تایید نشده از طرف نمایندگی های مختلف فروش پکیج گارانتی را باطل کند، ممکن است طول عمر پکیج را کاهش دهد و منجر به صدمات جانی و مالی جدی شود، پیشنهاد می‌کنیم برای نصب پکیج از الو پکیج استفاده کنید.

خدمات الو پکیج

الو پکیج، در زمینه نصب و تعمیر انواع پکیج با برندهای متنوع و تعمیر و نصب کولر گازی فعال است که با وجود تکنسین های معتبر به صورت حرفه ای خدمات ویژه به مشتریان عزیز ارائه می کند. 

این خدمات به صورت شبانه روزی برای شما شهروندان تهرانی در هر منطقه ای که باشید، ارائه می شود. الو پکیج در هنگام نصب و تعمیر انواع پکیج از قطعات با کیفیت و دارای گارانتی استفاده می کند، بنابراین با خیال راحت کارهای مربوط به پکیج خود را به ما بسپارید.  

مقالات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *